fbpx

Tags : расчистено

МВР:Расчистено убиството во Струмица, сторителите се лишени од слобода

На 06.07.2022 во 05:10 часот, во Радовиш, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Струмица – Полициска станица Радовиш ги лишиле од слобода М.Ј.(22), Р.А.(33), а претходно, околу 03:00 часот во село Дедели, од полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово е приведена и Ј.Т.(44), сите од Струмица. На 05.07.2022 околу […]