fbpx

Tags : Регулаторна

Поскапуваат бензините, поевтинува дизелот

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика за половина денар се зголемуваат малопродажните цени на бензините, а за истиот износ се намалува цената на дизелот. Од вечерва на полноќ Еуросупер БС-95“ ќе чини 60.00 денари за литар, а Еуросупер БС-98 ќе се продава по цена од 62.00 денариз за литар. Новата цена, пак,  на Еуродизелот […]