fbpx

Tags : санкционирани

18 санкционирани возачи на територијата на општина Струмица

Во текот на вчерашниот ден (22.03.2024) во периодот од 16:30 до 23:00 часот Секторот за сообраќајни работи при Одделот за униформирана полиција Биро за јавна безбедност и Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведоа акциска контрола на територијата на општина Струмица, за санкционирање на возачи кои не ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.При […]