fbpx

Tags : счучаи

Нови четири случаи на ковид-19 во Струмица, вкупно 152 нови

Во Струмица се регистрирани четири нови случаи на заразени од ковид-19, а во регионот во Радовиш-1 и Гевгелија три нови случаи. Нема починати пациенти. Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 39-Куманово 20-Дебар 8-Штип 14-Прилеп 1-Тетово 9-Струга 13-Битола 5-Охрид 3-Кавадарци 5-Гостивар 15-Гевгелија 3-Струмица 4-Радовиш […]