fbpx

Tags : седум села

Седум села во Општина Босилово денес и утре без вода

Заради голем дефект на главниот цевковод, преку кој Општина Босилово се снабдува со вода, седум наслеени места денес и утре нема да имаат вода, соопштија од ЈПКД „Огражден“ од Босилово. Според информациите екипи работат на отстранување на дефектот и се очекува во текот на утрешниот ден да биде отстранет дефектот и да се нормализира водоснабдувањето. […]