fbpx

Tags : селекција

Општина Струмица и „Комуналец“ од задутре почнуваат со селекција на

Општина Струмица во соработка со ЈПКД „Комуналец“, во рамките на проектот „Еко паметни општини“, во недела – 19 март, од 09:00 часот, ќе започне со делење втора канта на домаќинствата, за селекција на отпад (пластика и лименки), соопштија од струмичкото комунално претпријатие. На почетокот ќе бидат опфатени: населбата Карпош и сите улици во потегот од […]

Започнуваат пријавите за националната селекција за еЕуро2021

Македонската Еспорт Федерација и Фудбалската Федерација на Македонија ги повикува сите заинтересирани да се пријават за националните предквалификации за eEURO 2021 квалификациите на УЕФА. Пријавувањето почнува на 04.01. 2021 година и ќе трае до 15.01.2021 година! За секој што сака да учествува, деталите се објавени на веб страните на ФФМ и МЕСФ. Согласно правилникот, може […]