fbpx

Tags : штипјанец

Кривична за штипјанец за лихварство и уцена

Одделението за внатрешни работи Радовиш до основните јавни обвинителства во Струмица и Радовиш поднесе кривични пријави против Е.Ј. (35) од Штип, со престојување во Радовиш, поради сомнение дека сторил кривични дела „Уцена“ и „Лихварство“ по член 260 од Кривичниот законик, соопштија денеска од СВР Струмица. Во текот на 2022 година и почетокот на 2023 година осомничениот, искористувајќи […]