fbpx

Tags : силувана

Малолетничка силувана од двајца малолетници, им помагала 21 годишна струмичанка

Вчера полициски службеници од СВР Струмица ја лишиле од слобода С.П.(21) од струмичко. Таа се сомничи дека на забава во јануари 2023, со употреба на сила врз малолетничка овозможила да биде извршена обљуба од страна на двајца малолетници од струмичко, соопштија денеска од МВР. За случајот е запознаен Јавен обвинител од ОЈО Струмица и со […]