fbpx

Малолетничка силувана од двајца малолетници, им помагала 21 годишна струмичанка

 Малолетничка силувана од двајца малолетници, им помагала 21 годишна струмичанка

Вчера полициски службеници од СВР Струмица ја лишиле од слобода С.П.(21) од струмичко. Таа се сомничи дека на забава во јануари 2023, со употреба на сила врз малолетничка овозможила да биде извршена обљуба од страна на двајца малолетници од струмичко, соопштија денеска од МВР.

За случајот е запознаен Јавен обвинител од ОЈО Струмица и со соодветен поднесок трите лица денеска се изведени пред судија на претходна постапка од Основен суд Струмица.

Share via
Copy link