fbpx

Tags : сообракајка Владевци

Едно лице загина, а едно е повредено во сообраќајката кај

Сопатник на мотор загина во сообраќајната несреќа, а возачот е повреден во собраќајната несреќа што се случи во 18:40 часот во селото Владевци, на крстосницата за селото Сушево. Како што информираше попртпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, повредениот е пренесен во струмичката болница. Во сообраќајката учествувале мотоцикл со кочански регистарски ознаки и автомобил со струмички […]