fbpx

Tags : состојба 10 септрмври

Троца новозаразени од ковид-19 во Струмица, двајца оздравени

Освен во Струмица во Југоистокот се пријавени нови случаи на заразени од коронавирус во Гевгелија-3, Радовиш и Валандово по еден. Во последните 24 часа се направени 1410 тестирања, а регистрирани се 121 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 33-Куманово 8-Штип 6-Прилеп 2-Тетово 6-Струга 6-Велес 3-Битола 6-Охрид 11-Кавадарци 4-Гостивар 4-Гевгелија 3-Струмица 3-Крива Паланка 9-Радовиш 1-Крушево 1-Кочани […]