fbpx

Tags : состојба

Струмица на второ место со активни случаи на коронавирус

Со активни 434 случаи позитивни на ковид-19, Струмица е второ место според бројот на заразените во државата по Скопје. Состојбата е од вчерашниот ден. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 26954, бројката на оздравени пациенти е 18627, на починати е 919, а во моментов бројот на активни случаи […]