fbpx

Tags : српски држвјанин

Постапка против српски државјанин за насилство во Јосифово

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе постапка против државјанин на Република Србија осомничен за кривично дело – Насилство од член 386 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик, соопштија денеска од Обвинителството. Осомничениот, на 31 март во раните утрински часови, извршил грубо насилство врз едно лице во угостителски објект на бензинска пумпа во […]