fbpx

Tags : стрруен удар

Струмичанец починал од струен удар

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека во круг на фирма во Градско Балдовци од струен удар починал Р.М.(60) од Струмица, соопштија денеска од МВР. Според пријавеното, Р.М. се здобил со повреди од струен удар додека извршувал работни задачи и од здобиените повреди починал на местото. Бил извршен увид, а по наредба на Јавен обвинтиел […]