fbpx

Струмичанец починал од струен удар

 Струмичанец починал од струен удар

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека во круг на фирма во Градско Балдовци од струен удар починал Р.М.(60) од Струмица, соопштија денеска од МВР.

Според пријавеното, Р.М. се здобил со повреди од струен удар додека извршувал работни задачи и од здобиените повреди починал на местото.

Бил извршен увид, а по наредба на Јавен обвинтиел телото на починатиот било дадено на семејството.

Share via
Copy link