fbpx

Tags : починал

Грк починал во казино во Гевгелија

Вчера околу 15:20 часот во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека во казино од хотел на подрачјето на Гевгелија, Г.З.(67) од Р.Грција се струполил на подот, соопштија денеска од МВР. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство. Увид извршиле увидна екипа на Полициска станица Гевгелија и Јавен обвинител, по чија […]

Струмичанец починал од струен удар

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека во круг на фирма во Градско Балдовци од струен удар починал Р.М.(60) од Струмица, соопштија денеска од МВР. Според пријавеното, Р.М. се здобил со повреди од струен удар додека извршувал работни задачи и од здобиените повреди починал на местото. Бил извршен увид, а по наредба на Јавен обвинтиел […]

Старец од Мокриево починал по палење на стрниште

На 05.07.2022 околу 15:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во атарот на село Мокриево, струмичко, на местото „Ниш Поле“, бил пронајден починат Ј.М.(70) од село Мокриево со изгореници по телото. По преземени мерки било утврдено дека тој претходно излегол да го запали стрништето, а откако не се вратил дома неговата сопруга го пронашла […]

Старец починал во пожар во Конче

Вчера во 16:44 часот во СВР Струмица било пријавено дека во село Конче, радовишко, настанал пожар во куќата на  П.В.(52),  при што починал неговиот татко В.В.(78). Пожарот бил изгаснат од жители на селото, а увид на местото извршиле Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш, инспектор по пожари и екипа на ОВР Радовиш. Телото на […]

Млад работник починал извршувајќи работни задачи во фирма во Николиќ

Вчера околу 14:00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во село Николиќ, додека извршувал работни задачи во фирма каде бил вработен, Б.Н.(27) се здобил со повреди и починал на местото, соопшти денес МВР. Лекар констатирал смрт, а увид извршила екипа од ОВР Гевгелија.