fbpx

Tags : стручен штаб

Академија Пандев Брера Струмица ги почна подготовките со стручен штаб

Со промоција на новиот стручен штаб, сениорски состав на АП Брера Струмица ги почна подготовките за новата првенствена сезона. Тимот ќе го предводи Џовано Валенти кој денеска ја имаше и првата прозивка и тренинг со фудбалерите на „Брера Струмица“ на комплексот СРЦ „Пандев“, соопштѕија денеска од клубот. Станува збор 47 годишен тренер кој дојде од […]