fbpx

Tags : струмичанка почина

Почина струмичанка од ковид-19

Починати се 3 лица, пациентка од Струмица (44г), пациент од Гостивар (58г) веднаш по прием и еден пациент од Охрид (79г). Во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24-Куманово 6-Дебар 4-Штип 3-Прилеп 1-Тетово 2-Струга 9-Велес 1-Охрид 1-Кавадарци 1-Гостивар 4-Гевгелија 3-Крива Паланка 1-Радовиш 1-Кочани 3-Пробиштип […]