fbpx

Tags : Струмица-Радовиш

Во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш повредени полицаец и тројца Бугари

На 14.07.2023 околу 17.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шкода октавија“ сопственост на МВР и патничко возило „хонда“ со бугарски национални ознаки, управувано од С.Р.С.(36) од Република Бугарија, соопштија денеска од МВР. Во незгодата со телесни повреди се здобиле еден […]

Струмичките пожарникари изгаснаа запалена цистерна на патот Струмица-Радовиш

Денеска во 09:18 часот, на регионалниот пат Струмица-Радовиш во близина на село Владевци, ТППЕ Струмица со 2 против пожарни возила и 6 пожарникари – спасители интервенираше на гасење на запалена цистерна која превезувала дизел гориво, соопштија пожарникарите. Благодарение на брзата интервенција пожарот е навремено локализиран и ликвидиран. Фото: ТППЕ Струмица

Тракторист потешко повреден на патот Струмица-Радовиш

Вчера во 21:20 часот било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш-Струмица, во близина на клучка за село Воиславци, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „волво“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Г.В.(72) од Струмица и трактор ,,ИМТ 533“, без регистарски ознаки, управувано од А.Ф.(54) од село Сулдурци. Во незгодата возачот на тракторот се здобил […]

Еден повреден во сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш

Едно лице е повредено во сообраќајната несреќа што се случи околу 18:00 часот на патот Струмица-Радовиш, кај селото Сулдурци, информираа од СВР Струмица. Во несреќата учествувале два автомобила, а сообраќајот на овој патен правец беше во преки повеќе од два часа и се пренасочуваше по стариот пат.