fbpx

Tags : тело

Меѓу Радово и Иловица пронајдено тело на починато машко лице

Вчера во Полициската станица Струмица било пријавено дека на место „Блато-стари чаири“, атар помеѓу селата Радово и Иловица, струмичко, било пронајдено тело на починато машко лице, соопштија денеска од СВР Струмица. Увид на местото извршила екипа на Секторот за внатрешни работи Струмица, а по наредба на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица телото на […]

Полицијата за пронаѓањето на телото на удавеното момче од Дабиле

Денеска (23.07.2023) во 09.00 часот со интервенција на Територијалната противпожарна единица Струмица од водите на браната Дрвош било извлечено телото на М.П.(29) од село Дабиле, за кој на 16 јули во 13:30 часот од страна на Итната медицинска помош било пријавено дека влегол во водите на браната, но не излегол. Извршен е увид, лекар од […]