fbpx

Tags : тешка кражба

За помалку од 12 часа фатени сторители на тешка кражба

Вчера полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Ж.М. (48) од село Куклиш, струмичко и Л.М. (46) од Струмица, соопштија од СВР Струмица. Ж.М. се сомничи дека на 21.12.2023 извршил тешка кражба во куќа во село Куклиш, струмичко, од која одзел метален сеф во кој имало пари, златен рачен часовник […]

Полициски билтен:кај струмичанец пронајдена марихуана, кај друг предмети од извршена

На 06.09.2023 во 19.00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.А.(39) од Струмица. При преглед на патничко возило „рено“ со струмички регистерски ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена марихуана., соопштија денеска од СВР Струмица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. На […]