fbpx

Tags : тешко повредена

Тешко повредена жена по излетување од патот со своето возило

Вчера во 07:10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, на делницата од село Ново Село до село Сушица, Б.С.(26) од село Ново Коњарево, управувајќи патничко возило „хонда“ со струмички регистарски ознаки, изгубила контрола и со возилото излетала надвор од коловозот, соопштија денеска од од МВР. […]

Во сообраќајка во Струмица тешко повредена 63 годишна жена од

Вчера во 17:20 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „цитроен“ со струмички регистарски ознаки, управуванно од С.А.(52) од Струмица и патничко возило „шкода“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Е.П.(25) од село Просениково, струмичко, информираа денеска од МВР. Во несреќата […]