fbpx

Tags : Тиверија

Први интернационалки во ЖФК „Тиверија“ – Јанков и Шебек пристигнаа

ЖФК Тиверија Струмица за прв пат ангажира интернационалки во своите редови.Новите две засилувања, Маријана Јанков (26) и Милица Шебек (24) пристигнаа во Струмица и во новата сезона ќе го носат дресот на ЖФК „Тиверија“ Струмица. Маријана Јанков доаѓа од суперлигашот ЖФК ТЦ Кањижа од Србија, а во минатото има настапувано и за Напредок, Брезница, и […]