fbpx

Tags : тополи

Полициски билтен: гореле тополи во радовишко, пронајдена марихуана во Богданци

На 22.03.2024 во Полициската станица Радовиш, А.А. од село Подареш, радовишко, пријавил дека на место викано „Буков дол” во атар на село Подареш настанал пожар во кој биле опожарени канадски тополи. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш. На 22.03.2024 […]