fbpx

Tags : Трапановски

Маркоски и Трапановски нови засилувања на Академија Пандев

ФК Академија Пандев денеска на официјалната фејсбук страница објави дека Кире Маркоски и Кристијан Трапановски се нови засилувања за прволигашката битка. Двајцата крилни напаѓачи доаѓаат како големи засилувања и за прв пат позираа во домашниот и гостинскиот дрес за новата сезона. Кире Маркоски е сениорски репрезентативец на Македонија и доаѓа од екипата на Карвина (Чешка). […]