fbpx

Tags : Училишен двор

Изгаснат пожар во училишен двор во Ново Село покрај цистерна

Вчера околу 16:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во двор на училиште во село Ново Село, струмичко, каде била поставена цистерна за гориво, која се користи за затоплување, настанал пожар, информираа денеска од МВР. Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица Струмица. Повредени лица нема. Извршен е увид од увидна екипа и инспектор од […]