fbpx

Изгаснат пожар во училишен двор во Ново Село покрај цистерна за гориво

 Изгаснат пожар во училишен двор во Ново Село покрај цистерна за гориво

Вчера околу 16:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во двор на училиште во село Ново Село, струмичко, каде била поставена цистерна за гориво, која се користи за затоплување, настанал пожар, информираа денеска од МВР.

Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица Струмица.

Повредени лица нема.

Извршен е увид од увидна екипа и инспектор од Дирекција за заштита и спасување

Share via
Copy link