fbpx

Tags : удавен работник

Пронајден удавен работник на патот во изградба Радовиш-Штип

Вчера во 17:50 часот во полициска станица Радовиш било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, поточно во близина на крстосница за село Бучим бил пронајдено починато лице, соопштија денес од СВР Струмица. Увидна екипа од ОВР Радовиш, Трудов инспектор и  лекар извршиле увид на местото, при што било утврдено дека […]