fbpx

Tags : украден мртовец

Јавното обвинителство за украдениот мртовец од струмичката болница

Откако било известено од МВР, Јавното обвинителство почнало да постапува по вчерашното подигање на мртовецот од инфективното одделение при струмичката болница. Обвинителството издало насоки да се извршат проверки и во моментот полицијата постапува по дадените наредби и се испитува медицинскиот персонал и се работи на утврдување на идентитетот на тие што го подигнале телото, информираат […]

Полицијата во координација со ЈО презема мерки за расчистување на

-Денеска во 09:30 часот во СВР Струмица е добиена пријава од Општа болница Струмица. Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во кусото соопштение на СВР Струмица. Инаку, дваесетина граѓани од Турското маало претпладне околу 09:00 часот украле мртовец од Инфективното одделение на болницата. Морбидната вест ја потврди директорот […]

Украден мртовец од струмичката болница

Дваесетина граѓани од Турското маало претпладне околу 09:00 часот украле мртовец од Инфективното одделение на болницата. Морбидната вест ја потврди директорот на болницата, д-р Наќе Гогов, кој рече дека се се одвивало како на филмска лента. -Пациент на 49 годишна возраст бил донесен на инфективното одделение во тешка состојба и набргу потоа починал.Дваесетина граѓани од […]