fbpx

Tags : украле паричници

Полициски билтен:Од две старици малолетници украле паричници

На 01.02.2021 во 18.40 часот во Полициска станица Струмица, Р.Г.(72) од Струмица пријавила дека околу 18.00 часот во Струмица едно малолетно лице физички ја нападнало и ѝ одзело паричник со пари.   Истиот ден во 22.20 часот и Ж.Ј.(73) пријавила дека околу 18.30 часот во Струмица била физички нападната од малолетно лице, кое и одзело […]