fbpx

Tags : Валандовско брдо

Двајца возачи повредени во сообраќајка на Валандовско брдо

Синоќа 25 минути по полноќ во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат Валандово – Струмица, на местото „Валандовско брдо“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од К.Т.(31) од Гевгелија и патничко возило „пежо“ со струмички регистарски ознаки, управувано од С.Д.(30) од Струмица, соопштија денеска од […]

МВР за вчерашната сообраќајна несреќа на Валандовско брдо

Вчера околу 14:30 часот во СВР Струмица било пријавено дека околу 14.00 часот на регионален пат Р 1401 Струмица-Валандово товарно возило „мерцедес“ со струмички регистарски ознаки управувано од Р.Р.(60) од Струмица излетало од патот. Од здобиените повреди починал возачот Р.Р., а смрт констатирал лекар од Медицински центар Валандово. Увид на местото извршиле јавен обвинител од […]

Камион се преврте на Валандовско брдо, едно лице загина

Едно лице загина на патот Струмица-Валандово, на Валандовско брдо откако камион се струмички регистарски таблички излетал од патот и се поревртел. Според информациите од СВР Струмица, тешката сообраќајна несреќа се слчучила околу 14:30 часот, кога каминот од засега неутврдени причини се превртел на еден свиок на Валандовско брдо, а едно лице загинало на местото на […]

Во сообраќајка на „Валандовско брдо“ повредени 13 лица

Тринаесет лица се повредени во сообраќајна несреќа која попладнево околу 16:00 часот се случи на патот Струмица-Валандово, на превојот „Валандовско брдо“. Тие се повредени откако две патнички возила со струмички регистарски ознаки директно се судриле, а во нив се превезувале вкупно 13 лица. Настанот го потврди портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, која информираше дека […]

Скопско „ауди“ излетало на „Валандовско брдо“, превезувало 9 мигранти, возачот

Денеска во 06:05 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на патот Валандово-Струмица  патничко моторно возило „ауди“, со скопски регистерски ознаки, излетало надвор од коловозот, а во него се превезувале 9 лица-мигранти од Сирија, информираа од СВР Струмица.Еден од мигрантите се здобил со телесни  повреди, констатирани во Медицински центар Гевгелија, а увид на местото […]