fbpx

Tags : застрелан

Застрелан мигрант во Гевгелија откако криумчар се обидел да му

Денеска околу 06:20 часот во Гевгелија, кај Касарната, бил застрелан мигрант, откако еден од криумчарите физички го нападнал и се обидел да му го одзеде службениот пиштол на еден од полицајците. Според информацијата од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, од страна на полициски службеници биле забележани патничко моторно возило „мерцедес“,управувано од К. Ј. (26) […]