fbpx

Tags : затвор

Уапсен бегалец од струмичкиот затвор, на „слобода“ извршил четири кражби

СВР Струмица соопшти дека на 24.01.2024 во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Г.П.(27) од село Ангелци, струмичко. Тој бил барал со централна потерница поради бегство од Казнено – поправната установа Затвор Струмица, а при лишувањето кај него била пронајдена марихуана. Лицето било задржано во Полициската станица Струмица […]

На Љупчо Палевски му е одреден привремен затвор во Турција

На Љупчо Палевски му е одреден привремен затвор во ,, Затворена казнено -поправна установа Беликесир “-Турција, информираа денеска од Министерството за правда. Во дописот од Републичкото Јавно Обвинителство Беликесир- Турција информираат дека на лицето Љупчо Пелевски, кој со потерница беше уапсен за кривично дело,, Намерно убиство на дете”, согласно Законот 6706 член 14 , со […]

Приведен струмичанец побегнат од затвор

Денеска полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Одделение за потраги, во рамки на оперативната акција „Жетва“, во Скопје го лишија од слобода И.М.(48) од Струмица, кој бил баран со меѓународна потерница поради бегство од затвор за доиздржување на казна затвор во траење од една година, четири месеци и 15 дена, соопштија од МВР. Тој […]

Приведен бегалец од струмичкиот затвор баран со потерница

Денеска во 09.55 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода Џ.Р.(27) од Штип, соопштија од СВР Струмица. За него била распишана потерница поради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Струмица, а бил баран за доиздржување на затворска казна од две години за сторени кривични дела „тешка кражба“ и „спречување на […]

Дошол во посета на осуденик во струмичкиот затвор, му донел

Вчера околу 15:00 часот во СВР Струмица, од Казнено-поправната установа Затвор Струмица било пријавено дека околу 13:45 на влез во установата, при преглед на Х.П. од Струмица, кој дошол на посета кај осуденик во затворот, затворските полицајци пронашле марихуана, соопштија денеска од МВР. Увид извршила екипа од СВР Струмица и по документирање на случајот против […]

Побегнат затвореник од затворот во Струмица пронајден во Кочани

Синоќа околу 01:30 часот во Градскиот трговски центар во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го пронашле и привеле Џ.Џ.(20) од Кочани поради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Струмица, соопштија денес од МВР. При преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Струмица и по целосно документирање на […]

Приведен струмичанец кој избегал од затворот во Идризово

Денеска во 00:10 часот на улица „Ѓорги Василев“ во Струмица, полициски службеници од Полициска станица Струмица го лишиле од слобода И.У. (32) од Струмица, за кого била распишана потерница поради бегство од затвор, соопштија од СВР Струмица. Во 03.30 часот лицето е предадено во Затвор Идризово за доиздржување на затворската казна, на која бил осуден […]