fbpx

Дошол во посета на осуденик во струмичкиот затвор, му донел марихуана

 Дошол во посета на осуденик во струмичкиот затвор, му донел марихуана

Вчера околу 15:00 часот во СВР Струмица, од Казнено-поправната установа Затвор Струмица било пријавено дека околу 13:45 на влез во установата, при преглед на Х.П. од Струмица, кој дошол на посета кај осуденик во затворот, затворските полицајци пронашле марихуана, соопштија денеска од МВР.

Увид извршила екипа од СВР Струмица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share via
Copy link