fbpx

Трактор прегази малолетничка во Радовиш

 Трактор прегази малолетничка во Радовиш

Вчера во 10:10 часот било пријавено дека на влез од село Габревци, радовишко, 16-годишна малолетничка од истото село, додека се возела на трактор „ИМТ 533“, кој бил управуван од нејзиниот дедо Ѓ.А.(60), паднала и била прегазена од полуприколката, по што починала на местото на настанот.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Радовиш. 

Извор:МВР-билтен    

Share via
Copy link