fbpx

Тројца жители на Банско одзеле ранец, мобилни телефони и пари од мигранти

 Тројца жители на Банско одзеле ранец, мобилни телефони и пари од мигранти

Синоќа во 20:00 часот, во село Банско, поради основано сомневање за сторено кривично дело “разбојништво“ над 23 странски државјани-мигранти од слобода се лишeни: А.З.(44), Е.З.(41) и З.Р.(33) сите од с.Банско.

Имено тие од мигрантите одзеле ранец, 15 мобилни телефони и пари.

Осомничените се задржани во Полициската станица Струмица.

СВР-Струмица работи на целосно расчистување и документирање на настанот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок..

Share via
Copy link