fbpx

Убиство во Струмица,избодено 22- годишно момче во Турското маало и тројца повредени

Вечерва на улицата „Бетовенова“ во Турското маало во Струмица во тепачка меѓу две семејства убиено е 22-годишно момче, а тројца се повредени од кои еден е малолетник на 16 години и две жени.

Според првичните информации момчето бил донесено мртво во болницата, додека повредените се надвор од животна опаснот и им е пружена помош.

Од полицијата информираа дека е пријавен инцидент на улицата „Бетовенова“ во Струмица и дека работат на расчистување на случајот.

Share via
Copy link