fbpx

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата

 Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата

Вкупно се аплицирани 244.518 дози вакцини, а ревакцинирани се 38.505 граѓани. Вчера вкупно се вакцинирале 11.646 граѓани, соопштија од Министерството за здравство.

Прва доза вакцина вчера примиле 9.561 граѓани.

Сите граѓани кои сакаат да искажат интерес за вакцинација, да се пријавуваат на www.vakcinacija.mk.

Share via
Copy link