fbpx

Во сообраќајка во Радовиш потешко повреден пешак

 Во сообраќајка во Радовиш потешко повреден пешак

Вчера во 15:00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш, В.М.(50) од Радовиш, управувајки патничко возило „фолксваген пасат“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во пешак М.П.(71) од Радовиш, соопштија денеска од СВР Струмица.

Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Радовиш, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Радовиш.

Share via
Copy link