fbpx

Tags : пешак

Полициски автомобил удрил во пешак во Струмица

Вчера во 15:55 часот во СВР Струмица било пријавено дека на булевар „Маршал Тито“ во Струмица, патничко возило „шевролет спарк“, сопственост на МВР, удрило во пешакот М.В.(53) од Струмица. Во незгодата со телесни повреди се здобил М.В., констатирани во болницата во Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Прегазен пешак во Нов Дојран

МВР соопшти дека вчера во 21:10 часот било пријавено дека во Нов Дојран, на улица„Маршал Тито“, патничко возило „шевролет“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од С.Г.(26) од Гевгелија, удрило во пешакот Д.Ѓ.(48) од Нов Дојран. На местото на несреќата починал пешакот, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош. Извршен бил увид од Јавен обвинител […]

Потешко повреден малолетен пешак во село Дабиле

На 23.11.2023 во СВР Струмица било пријавено дека во 16.20 часот на магистрален пат Струмица – Ново Село, во сeло Дабиле, струмичко, патничко возило „опел астра“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.Д. (35) од село Моноспитово, струмичко, удрило во малолетен пешак од село Дабиле, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди […]

Малолетен пешак потешко повреден во Радовиш

Вчера во 14 часот на ул. „Калузлиска“ во Радовиш, патничко моторно возило „ауди“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(20) од Радовиш удрило во малолетен пешак од Радовиш, по што возачот со возилото напуштил местото, но бил пронајден од полициски службеници, соопштија денеска од МВР. Пешакот е пренесен во Здравствен дом Радовиш каде од лекар […]

Пешак потешко повреден во Богданци во новогодишната ноќ

На 01.01.2023 во 01.50 часот во Полициската станица Гевгелија, од Итна медицинска помош било пријавено дека на ул.„Дојранска“ во Богданци со тешки телесни повреди бил пронајден М.М.(40) од Богданци, кој бил пренесен во Општа болница Гевгелија за укажување лекарска помош, соопштија денеска од МВР. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гевгелија. Во 03.20 […]

Во сообраќајка во Радовиш потешко повреден пешак

Вчера во 15:00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш, В.М.(50) од Радовиш, управувајки патничко возило „фолксваген пасат“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во пешак М.П.(71) од Радовиш, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Радовиш, а […]

Потешко повреден пешак во Струмица

На 08.11.2022 во 18:00 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на бул.„Маршал Тито” во Струмица, патничко моторно возило „тојота” со струмички регистарски ознаки, управувано од И.В.(22) од село Моноспитово, струмичко, удрило во пешакот И.У.(38) од Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Медицински […]

Потешко повреден пешак во Струмица

На 07.12.2021 околу 18.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од ул.„Дрварска“ со ул.„М.Митевски Брицо“ во Струмица, патничко возило „ауди“, со струмички регистарски ознаки, управувано од И.М.(37) од Струмица, удрило во пешакот Л.Т.(59) од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.Т., констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Увид на местото […]

Потешко повреден пешак во Струмица

На 26.11.2021 во 18:45 часот во Струмица на ул.“Ѓорги Упчев“ патничко моторно возило “хјундаи лантра“ со струмички регистарски ознаки управувано од А.Р. (30) од Струмица удрило во Џ.Ѓ. (35) од Струмица. Џ.Ѓ. е пренесен во Медицински центар Струмица каде му се констатирани тешки телесни повреди. Увид на лице место извршила екипа од СВР Струмица.

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Струмица

Вчера во 15:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на улица „Климент Охридски“, патничко возило „мерцедес“ со бугарски  регистарски ознаки, управувано од В.Д.(45) од с.Седларци, Струмичко, удрило во пешакот С.С.(58) од Струмица. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.