fbpx

Втор ден Струмица без нов случај на заразен од Ковид-19

 Втор ден Струмица без нов случај на заразен од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2.531 тестирање, а регистрирани се 5 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 2• Велес, Кавадарци и Берово – по 1.

Пријавено е 1 починато лице од Виница (76г).

Регистрирани се 86 оздравени пациент од:• Скопје – 31• Куманово и Прилеп – по 12• Тетово – 7• Гостивар и Охрид – по 6• Битола – 3• Крива Паланка, Демир Хисар и Кратово – по 2• Велес, Кичево и Виница – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 881.870 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.689, бројката на оздравени пациенти е 150.063, на починати е 5.485, а бројот на активни случаи изнесува 141

Share via
Copy link