fbpx

Запалени стари гуми и стрниште причина за пожат во атарот на село Костурино

 Запалени стари гуми и стрниште причина за пожат во атарот на село Костурино

Денеска околу 14:15 часот во атарот на село Костурино избувнал пожар од запалени стари гуми и стрниште.

Во гаснењето на пожарот учествувале 20 пожарникари и шест противпожарни возила, а помогнале и пожарникари од Валандово.

Според ТППЕ Струмица, пожарот бил локализиран, а црниот чад кој се издигнувал над местото на пожарот бил предизвикан од запалените стари гуми.

Share via
Copy link