fbpx

Жител на Просениково нападнал полицајци

 Жител на Просениково нападнал полицајци

На 21.10.2023 во 01.30 часот во с.Просениково, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода И.М.(40) од истото село, поради тоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Share via
Copy link