fbpx

ЏИО Струмица испиша уште една златна страница во својата богата историја – купот останува дома

 ЏИО Струмица испиша уште една златна страница во својата богата историја – купот останува дома

Одбојкарите на ЏИО Струмица се старо-новите освојувачи на Купот на Македонија.

Домаќините на турнирот со 3:1 во сетови славеа над Универзитет Тетово во машкото финале на 28. издание од купот и по осми пат се закитија со вредносто признание.

Share via
Copy link