fbpx

До недела претежно врнежливо, од понеделник стабилизација

 До недела претежно врнежливо, од понеделник стабилизација

Променливо облачно со сончеви периоди. На места, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Максималната температура до 30 степени. УВ=6. Тоа е прогнозата на УХМР за денеска.

До недела ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Од понеделник се очекува постабилно време. Дневните температури ќе бидат во пораст.

Share via
Copy link