fbpx

Еден оздравен, без нови и починати од Ковид-19 во Струмица

 Еден оздравен, без нови и починати од Ковид-19 во Струмица

Во последните 24 часа се направени 2.302 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19 од:

• Скопје и Куманово – по 2• Тетово, Велес, Кавадарци, Охрид, Свети Николе и Крива Паланка – по 1.

Регистрирани се 3 починати лица од: Крива Паланка (76г), Дебар (69г) и Кичево (65г).

Регистрирани се 17 оздравени пациенти од:

• Скопје – 5• Куманово – 4• Прилеп – 3• Тетово – 2• Струмица-1, Кичево и Радовиш – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 863.994 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.655, бројката на оздравени пациенти е 149.933, на починати е 5.481, а бројот на активни случаи изнесува 241

Share via
Copy link