fbpx

[ФОТО] Заев ги испрати фудбалерите пред полетување во Букурешт

 [ФОТО] Заев ги испрати фудбалерите пред полетување во Букурешт

– Фудбалската федерација на Македонија и претседателот Муамед Сејдини упатуваат искрена благодарност до Владата на Република С. Македонија и Премиерот, Зоран Заев за убавите зборови на поддршка за македонската репрезентација пред заминувањето за Букурешт, објавија од ФФМ.

Македонската фудбалска репрезентација првиот натпревар го игра на 13-ти јуни против Австрија во Букурешт. Во групната фаза следуваат уште и натпреварите со Украина и Холандија.

Според информациите, сите фудбалери се негативни на Ковид-19 и селекторот Игор Ангеловски ќе може да сета на сите за историскиот настап на нашата земја.

Share via
Copy link