fbpx

Горивата од полноќ со повисоки цени

 Горивата од полноќ со повисоки цени

Регулаторната комисија објави дека од полноќ горивата ќе имаат нови, повисоки цени.

ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 поскапуваат за 1,5 денар по литар и новите цени изнесуваат 71, односно 73 денари.

Дизелот поскапува за 1 денар, односно ќе се продава за 63 денари за литар.

Share via
Copy link