fbpx

Струмица и денес без нови случаи на Ковид-19

 Струмица и денес без нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1.342 тестирања, а регистрирани се 3 нови случаи на КОВИД-19 од:

•Скопје – 3.

Не се регистрирани починати лица.

Регистрирани се 6 оздравени пациенти од:• Скопје и Тетово – по 2• Кочани и Кичево – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 874.236 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.676, бројката на оздравени пациенти е 149.967, на починати е 5.484, а бројот на активни случаи изнесува 225

Share via
Copy link