fbpx

Исчезнаа повиците од фејсбук за утрешниот протест на струмичките угостители!?

 Исчезнаа повиците од фејсбук за утрешниот протест на струмичките угостители!?

На фејсбук страниците на неколку угостителски објекти на ден пред најавениот протест против мерките на Владата против Ковид-19 ичезнаа објавите со кои се повикуваше на протест и блокирање на улиците во градот во траење од два часа.

Протестот беше најавен за утре од 11 до 13 часот со блокирање на улиците.

Share via
Copy link